Švietimo tikslai

ORGANIZACIJOS pagrindiniai švietimo ir informavimo tikslai yra efektyviausiais komunikacijos kanalais ir priemonėmis skatinti gyventojus, kad pastarieji tinkamai rūšiuotų pakuočių atliekas, informuoti gamintojus ir importuotojus apie jų teises ir pareigas, susijusias su pakuočių ir pakuočių atliekų apskaita, tvarkymu bei nustatytų užduočių vykdymu, populiarinti atsakingą visuomenės ir verslo požiūrį į pakuočių atliekų tvarkymą.

Siekdama įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus ORGANIZACIJA kiekvienais metais rengia ir įgyvendina Visuomenės švietimo ir informavimo pakuočių atliekų tvarkymo klausimais programą. Programos įgyvendinimą kontroliuoja Aplinkos apsaugos agentūra.

ORGANIZACIJA vykdydama visuomenės švietimą ir informavimą savo komunikacijoje naudoją ženkliuką „Rūšiuoji – vadinasi galvoji“, kuris yra tapęs atsakingo požiūrio į pakuočių atliekų tvarkymą simboliu.

Ženkliuką „Rūšiuoji – vadinasi galvoji“, taip pat galite „sutikti“ ant gaminių pakuočių. Jis nurodo, kad įmonė, kuri ženklina savo pakuotes šiuo ženkliuku, ne tik finansuoja panaudotos pakuotės tvarkymą, bet ir tokiu būdu prisideda prie visuomenės švietimo pakuočių atliekų tvarkymo srityje.

Ženkliukai atlieka net kelias funkcijas: primena apie rūšiavimo svarbą ir palengvina patį rūšiavimą, kadangi ženkliuko spalva parodo į kurį konteinerį panaudota pakuotė turi būti metama (popieriaus, plastmasės ar stiklo). Jei pakuotė susideda iš kelių medžiagų – naudojamas universalus pilkas ženkliukas su užrašu „Rūšiuoji vadinasi galvoji”.

Plačiau interneto svetainėje www.rusiuojigalvoji.lt ir „Facebook” paskyroje „Rūšiuoji – vadinasi galvoji“.

PTO