Susitikimas – diskusija aplinkosauginio švietimo tematika

11 Jun Susitikimas – diskusija aplinkosauginio švietimo tematika

2016 m. birželio 3 d. Vilniuje, VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacijos iniciatyva,  vyko susitikimas-diskusija „Aplinkosauginis visuomenės švietimas ir informavimas. Ar galime efektyviau?“. Renginyje dalyvavo Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų, savivaldybių, regioninių atliekų tvarkymo centrų bei verslą atstovaujančių organizacijų ir asociacijų atstovai. Pranešėjai ir diskusijos dalyviai dalinosi savo patirtimi ir įžvalgomis, kaip iš esmės pakeisti gyventojų atliekų tvarkymo įpročius ir paskatinti atsakingą vartojimą.

Susitikimo metu buvo aptarti šiuo metu naudojami gyventojų informavimo ir švietimo būdai bei priemonės, jų kokybė ir efektyvumas, tarpinstitucinio bendradarbiavimo ir veiklos koordinavimo galimybės, kurios padėtų išvengti priemonių dubliavimo, skatintų efektyviau panaudoti švietimui skiriamas lėšas bei leistų pasiekti apčiuopiamų rezultatų ir akivaizdžių gyventojų elgsenos pokyčių.

Kviečiame susipažinti su renginio pranešimais:

Visuomenės švietimas ir informavimas. Tarpinstitucinis veiklos koordinavimas ir bendradarbiavimas. LR Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas.

Licencijuotų organizacijų, asociacijų vykdomų visuomenės švietimo ir informavimo programų įgyvendinimas (rezultatai, efektyvumas, priemonių įvairovė). Trijų metų patirties apibendrinimas, lūkesčiai. Aplinkos apsaugos agentūros Atliekų licencijavimo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Stomaitė.

Savivaldybėse vykdoma švietimo ir informavimo veikla pakuočių atliekų tvarkymo klausimais (geroji patirtis, lūkesčiai).Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Ekologijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Rūta Taučikienė.

Visuomenės informavimo atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais finansavimo galimybės 2014-2020 m. Europossąjungos fondų lėšomis. Aplinkos projektų valdymo agentūros Taršos mažinimo projektų skyriaus projektų vadovas Donatas Michalkevičius.

Regioninių atliekų tvarkymo centrų vykdoma švietimo ir informavimo veikla pakuočių atliekų tvarkymo klausimais.Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro konsultantė Aldona Jankauskienė.

Licencijuotų gamintojų ir importuotojų organizacijų vykdoma visuomenės švietimo bei informavimo veikla. VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ direktorė Bena Razbadauskienė.

Renginio akimrkosPTO