Seminaras Raseiniuose apie atliekų tvarkymą sodininkų bendrijose

Seminaras Raseiniuose apie atliekų tvarkymą sodininkų bendrijose

Region capture 42014 m. lapkričio 21 d. Raseiniuose vyks Aplinkos ministerijos iniciatyva organizuojamas seminaras apie atliekų tvarkymą sodininkų bendrijose.

Renginys skirtas sodininkų bendrijų pirmininkams ir nariams, savivaldybės darbuotojams. Jo metu su licencijuotų organizacijų, komunalinių įmonių, Kauno regiono atliekų tvarkymo centro atstovais bus aptariami aktualūs klausimai apie pakuotės atliekų surinkimą ir perdirbimą, elektros ir elektroninės įrangos prevenciją ir šalinimą, nagrinėjamos komunalinių atliekų tvarkymo sodų bendrijose problemos ir kt.

Seminaro tikslas – skatinti atsakingo vartojimo kultūrą ir ekologišką elgesį, žadinti visuomenės sąmoningumą raginant keisti vartojimo įpročius, neteršti ir nešiukšlinti, vengti atliekų ir tinkamai jas rūšiuoti.

Lietuviai vis dar nėra įpratę rūšiuoti ir dažnai visas atliekas sudeda į bendrųjų atliekų konteinerius. Visuomenė, ypač sodininkų bendrijų gyventojai, turėtų neužmiršti, kad žaliąsias atliekas, t. y. medžių šakas, lapus, gėles, nupjautą žolę,vežti į sąvartynus draudžiama, todėl jų dėti su mišriomis atliekomis negalima – reikia kompostuoti. Taip galima pasigaminti vertingos daržui trąšos – komposto, kuris sodų savininkams tikrai pravers.

Taip pat nereikėtų pamiršti, kad seni baldai ir kitos stambių gabaritų atliekos priimamos stambiagabaričių atliekų aikštelėje, esančioje Andrušaičių k., Raseinių raj. (tel. pasiteirauti 8 655 49495). Nebenaudojama buitine technika atsikratyti aplinkai saugiais būdais galima paskambinus ir išsikvietus į namus šių atliekų perdirbėjus, atidavus jas į surinkimo punktą ar nuvežus į minėtą aikštelę.

Visas išvardytas atliekas šalinti prie bendrųjų atliekų konteinerių griežtai draudžiama.

Su kokiais atliekų tvarkymo sunkumais susiduria Raseinių sodininkų bendrijos? Kaip prie spręstinų problemų gali prisidėti vietos savivalda, komunalinių atliekų tvarkytojai, atliekų surinkėjai, licencijuotos organizacijos?

Šio seminaro metu gvildenamos diskusijų temos skatins visus kartu kurti švarią aplinką, mažinti vartojimą ir rūšiuoti – juk perdirbus namuose išrūšiuotas atliekas nesunkiai pagaminami nauji gaminiai.

Seminaras vyks 2014 m. lapkričio 21 d. (penktadienį) Raseinių rajono švietimo konferencijų salėje (T. Daugirdo g. 7). Pradžia – 13 val.

Kviečiame visų sodininkų bendrijų pirmininkus ir narius dalyvauti renginyje!

 Projekto iniciatorius – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

Partneriai: Raseinių rajono savivaldybė, Lietuvos sodininkų draugija, VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras, Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas, Pakuočių tvarkymo organizacija, Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacija, Elektronikos platintojų asociacija „EEPA“.

Seminaro programą rasite ČIA.

 PTO