PTO kartu su „Darom“ vasarą kviečia neužmiršti rūšiavimo

PTO kartu su „Darom“ vasarą kviečia neužmiršti rūšiavimo

Prasidėjus vasarai didžiųjų miestų gatvės ištuštėja – visi patraukia į gamtą, norėdami pailsėti ir pasigrožėti žydinčios Lietuvos vaizdais. Sezonui prasidedant Pakuočių tvarkymo organizacija (PTO) kartu su „Darom“ organizatoriais nori priminti apie atsakingas linksmybes gamtoje ir paskatinti žmones rūšiuoti atsivežtas atliekas.

„Vasarą daug žmonių patraukia į gamtą su savimi veždamiesi maistą ir pakuotes, kurias galima perdirbti. Primename žmonėms ir populiariname rūšiavimą, skatindami saugoti ir globoti Lietuvos gamtą“, sako akcijos „Darom“ vadovas Karolis Sargūnas.

Nuo Joninių prasideda ir muzikos festivalių sezonas. Elektroninės muzikos festivalyje „Supynės“ bus skleidžiama rūšiavimo idėja, dalyviams suteikiama informacija apie atliekų rūšiavimą, dalinami atskiri maišai perdirbamoms atliekoms mesti bei skatinami palaikyti švarią gamtą festivalio metu ir po jo. Visame festivalyje stovės rūšiavimui pritaikyti konteineriai bei maišai, organizatoriai dalyviams ne kartą primins apie rūšiavimo svarbą. Vakarų Europos festivaliuose tai jau natūralu, taigi stengiamasi, kad ši globojančių aplinką festivalių praktika prigytų ir Lietuvoje.

Turą po festivalius Pakuočių tvarkymo organizacija (PTO) organizuoja kartu su „Darom“. PTO rūpinsis priemonių rūšiavimui suteikimu, atliekų išvėžimu ir perdirbimu. Organizacijos stengsis mažinti visuomenės nepasitikėjimą ir geru pavyzdžiu paneigti mitą, kad rūšiuojamos atliekos keliauja į tuos pačius konteinerius. Organizatoriai garantuoja, kad dalyvių surinktos atliekos bus perdirbtos.

Norime pakviesti visus poilsiautojus ir pramogautojus bei festivalių ar kitų vasaros švenčių organizatorius, susitvarkyti savo buvimo vietas gamtoje, nepalikti atliekų, o mesti jas į tam pritaikytus konteinerius. Net 80 proc. atliekų, kurios pasiimamos kelionei į gamtą, yra tinkamos rūšiuoti: maisto ir gėrimų pakuotės, skardinės, popierius. Kodėl jų nepedirbti?

Malonus vaizdas po buvimo stovyklavietėje, gamtos saugojimas, išteklių ir valstybės lėšų taupymas yra tai, ką gali atlikti kiekvienas pradėdamas nuo savęs. Linkime šią vasarą linksmintis atsakingai.PTO