Projektas „Žinių medis“

15 May Projektas „Žinių medis“

2014 m. kovo 21 dieną Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje startavo ekologinis socialinis projektas „Žinių medis“. Šiame projekte dalyvavo vienuolika mokyklos komandų!

Balandžio pabaigoje vaikai dalyvavo paskaitoje apie pakuočių atliekų tvarkymą, kurį vedė VšĮ “Pakuočių tvarkymo orgaizacija” atstovė Audronė, taip pat iki finalio renginio komandos turėjo surinkti ne mažiau kaip 120 ekologiško jogurto DOBILAS pakuočių ir sukonstruoti įspūdingus eko kūrinius.

Dalyvavusių komandų pavadinimai: „Dobilo sesės“, „Ekologiškieji“, „Vaikiukai dobiliukai“, „Gamtos bičiuliai“, „Spindulėliai“, „Sveikatėlė“, „Ekiukai“, „Ekologiškieji dobiliukai“, „Šypsenėlė“, „Plastikiukai“, „Dobiliukai“ atspindėjo socialinio projekto „Žinių medis“ dvasią.

2014 m. gegužės 12 d. Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos aktų salėje susirinko komandos ir pristatė sukurtus kūrinius, pademonstravo savo žinias, kurias vertino kompetentinga komisija: ekologinio ūkio savininkė E. Domarkienė, Lietuvos pieno ūkių asociacijos administracijos direktorė R. Banienė, VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacijos marketingo ir komunikacijos vadovė A. Viliūtė ir DOBILAS prekės ženklo vystymo vadovas M. Baltrušaitis.

Projekto vienas iš tikslų — informuoti mokinius, kaip rūšiuoti pakuočių atliekas, kokia iš to svarba aplinkai ir žmogui. Vaikai taip pat sužinojo pagrindinius skirtumus tarp ekologiškų ir įprastinių produktų, kaip jie ženklinami parduotuvėse, kodėl jų maistinė vertė yra didesnė. Komandos sprendė specialiai renginiui sudarytą testą apie pakuočių atleikų rūšiavimą.

Susumavus galutinius rezultatus, apdovanoti nugalėtojai. Pirmosios vietos laimėtojams – „Gamtos bičiuliai“ atiteko kvietimai į kino filmą, antrosios vietos nugalėtojams – „Plastikiukai“ – kvietimai į „Akropolio“ čiuožyklą, o trečiosios vietos laimėtojai – „Ekologiškieji“ – apdovanoti ekologiškais pieno produktų rinkiniais Dobilas.

Renginio video klipas:

[youtube id=”LS67ONDLSaE” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=””]PTO