Premjeras su aplinkosaugininkais žada aptarti metalinės pakuotės tvarkymą

04 Oct Premjeras su aplinkosaugininkais žada aptarti metalinės pakuotės tvarkymą

Dėl atliekų tvarkytojo UAB „Metrail“ 2013 – 2015 m. netinkamai sutvarkytų metalinių ir plastikinių pakuočių atliekų 2017 m. pabaigoje šimtai įmonių iš aplinkosaugininkų gavo pranešimus, jog joms yra naikinami metalinės pakuotės atliekų sutvarkymą patvirtinantys dokumentai ir dėl to jos turi susimokėti ~15 mln. eurų taršos mokesčio už 2013 – 2015 metus.

Šalys siekia taikiai išspręsti susidariusią situaciją. Taikos sutartimi gamintojai ir importuotojai įsipareigoja per 5 metus papildomai sutvarkyti 15 tūkst. tonų atliekų. ir  suformuoti 2,8 mln. eurų vertės garantinį fondą. Pavasarį Aplinkos ministerija pritarė taikos sutarčiai tarp Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) bei gamintojų ir importuotojų organizacijų. Tačiau iki šiol ši sutartis nėra pasirašyta. Vasarą visi šalies regioniniai aplinkos apsaugos departamentai buvo apjungti į Aplinkos apsaugos departamentą (AAD).

„Sprendimus turi priiminėti tos institucijos, kurios yra už tai atsakingos. Matau šiandien nesusikalbėjimą tarp ministerijos ir jai pavaldžios institucijos, todėl turėsime organizuoti pasitarimą Vyriausybės kanceliarijoje, nes sprendimai nėra priimti, o grėsmės, kurios yra susijusios su tuo, yra pakankamai didelės“, – teigė Vyriausybės vadovas S. Skvernelis.

Plačiau skaitykite lrytas.lt puslapyje: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2018/10/03/news/metalo-pakuociu-tvarkyma-premjeras-zada-aptarti-su-aplinkosaugininkais-7777225/PTO