Pirmą kartą Lietuvoje skelbiamas konkursas „Pakuočių sektoriaus LYDERIAI 2016“

11 Jun Pirmą kartą Lietuvoje skelbiamas konkursas „Pakuočių sektoriaus LYDERIAI 2016“

PSLyderiai_kvietimasStartuoja konkursas „Pakuočių sektoriaus LYDERIAI 2016“, kuriame kviečiami dalyvauti į Lietuvos vidaus rinką supakuotus gaminius išleidžiantys gamintojai ir importuotojai,  pakuočių gamintojai, savivaldybės ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai bei atliekų tvarkytojai.

Pereinant prie žiedinės ekonomikos modelio, pakuočių sektoriaus dalyviams keliami vis aukštesni aplinkosauginiai reikalavimai, tarp kurių efektyvus išteklių naudojimas, mažesnės energijos sąnaudos, pakartotinis panaudojimas, atliekų kiekio mažinimas, aplinkos saugojimas.

„Šie iššūkiai reikalauja  sąmoningų verslo, valstybinių institucijų ir visuomenės pastangų bei tarpsektorinio bendradarbiavimo. Kalbėdami apie pakuočių sektorių, per dažnai susitelkiame tik į problemas, nepastebime pažangių iniciatyvų bei idėjų.  Šiuo konkursu norisi paviešinti gerąją patirtį, paskatinti inovatyviai, kūrybiškai ir atsakingai pakuočių bei pakuočių atliekų tvarkymo sistemoje veikiančias verslo įmones, įstaigas“ – teigia konkurso sumanytojų atstovas, VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacijos valdybos vicepirmininkas Aloyzas Gaudutis.

Konkurso iniciatyvą palaiko KTU Pakavimo, inovacijų ir tyrimų centras, Lietuvos darbdavių konfederacija ir Lietuvos atsakingo verslo asociacija.

Pagal savo veiklos pobūdį, dalyviai suskirstyti į 4 grupes. Kiekviena grupė gali pretenduoti  į 3 skirtingas nominacijų kategorijas, tarp kurių ir švietimo iniciatyvos, ir modernūs technologiniai sprendimai.

„Sakoma, kad geri pavyzdžiai užkrečia, todėl tikimės, kad pakuočių sektoriaus lyderiai įkvėps ir kitas  įmones perrimti pažangią aplinkosauginę patirtį bei įsilieti į atsakingo verslo gretas“  – įsitikinęs A. Gaudutis.

Paraiškos priimamos iki 2016 m. rugsėjo 30 d. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti lapkričio mėnesį VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacijos metinės konferencijos metu. Geriausiųjų laukia ne tik diplomai ir originalūs prizai, bet ir jų pasiekimų pristatymas plačiajai visuomenei. Informacija apie konkurso nugalėtojus bus skelbiama įvairiose žiniasklaidos priemonėse, jie įgys teisę apie savo laimėjimą skelbti rinkodaros tikslais.

Konkurso sąlygos ir dalyvio paraiškos anketa skelbiama interneto svetainėje www.pslyderiai.lt. Dalyvavimas konkurse nemokamas.PTO