Pasaulinė žemės diena

19 Mar Pasaulinė žemės diena

Š. m. kovo 18 d. prie Vilniaus savivaldybės greta Lietuvos, Vilniaus ir Europos Sąjungos vėliavų pakelta dar viena – Žemės vėliava. Ji paskelbė šį savaitgalį minimą pasaulinę Žemės dieną, kuri skatina įsitraukti bendruomenę į aplinkosaugos veiklą, tausoti gamtą ir ja rūpintis.

Renginyje dalyvavo per 150 darželio ugdytinių ir pradinių klasių mokinių, pedagogų, Savivaldybės specialistų, aplinkosauginių įmonių atstovų. Šventės dalyvius sveikino ir vėliavą iškėlė vicemeras Linas Kvedaravičius, Aplinkos ir energetikos komiteto pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Tarybos posėdžių salėje lopšelio-darželio „Rūta“ vaikai pristatė meninę kompoziciją „Žaliosios burtininkės“, kuria perteikė gamtos grožį ir darną, skatino susimąstyti apie žmogaus elgesį gamtoje, išreiškė būtinybę rūpintis Žeme.

Visi renginio dalyviai ne tik išreiškė savo pagarbą Žemei, rūpestį mus supančia aplinka, dalijosi savo patirtimi, bet ir buvo apdovanoti.

Renginio dalyviams, Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos, Vilniaus J. Basanavičiaus progimnazijos, Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos, Vilniaus inžinerijos licėjaus pradinių klasių mokiniams, įteiktos VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacijos (PTO) paruoštos knygos „Galvočiukė Čiukė ir Rūšiuotukas Tukas pakuočių kelyje“, kuriose daug smagių užduočių. Pedagogams organizacija dovanojo metodinius leidinius „Pakuotės ir pakuočių atliekos. Nuo teorijos iki praktikos“, kuriuose gausu ne tik teorinės medžiagos, bet ir praktinių užsiėmimų.

PTO  atstovės ne tik patobulino mokinių rūšiavimo įgūdžius, tačiau ir kiekvienos mokyklos atstovams įteikė čekius augalams įsigyti, linkėdamos, kad jų mokyklų žaliosios edukacinės aplinkos būtų spalvingos, informatyvios ir įdomios.

Renginio metu paskelbtas „Oranžinio traukinio“ kelionės per Lietuvą startas. Visų mokyklų atstovams įteiktos moliūgų sėklos, iš kurių išaugę augalai, prižiūrimi ir mylimi, subrandins gausų derlių. Rudenį iš oranžinių moliūgų bus sudarytas traukinys – kokio ilgio jis bus, priklausys nuo to, kiek bus pritariančių šiai iniciatyvai. Vėliau moliūgai bus naudojami maistui – stiprins vaikų sveikatą. Šio projekto iniciatorė – lopšelio-darželio „Rūta“ pedagogė Rita Stulpinienė.

Visi norintys eko kūrybinėse dirbtuvėlėse „Kita forma“ iš atliekų gamino paukščiukus – dekoracijas pavasario šventėms.

Renginį organizavo Aplinkos apsaugos poskyrio specialistai. Dėkojame atsiuntusiems renginio nuotraukas.

Informacijos ir nuotraukų šaltinis: http://aplinka.vilnius.lt/lt/index.php/zemes-dienos-minejimas-vilniaus-miesto-savivaldybeje/PTO