Pakuočių sektoriaus aktualijos jubiliejiniame renginyje

06 Jun Pakuočių sektoriaus aktualijos jubiliejiniame renginyje

Š. m. gegužės 26 d. poilsio centre „ORO Dubingiai“ vyko 5-oji jubiliejinė VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ (PTO) metinė konferencija-diskusija „5-ti metai kartu. Saldu ar kartu?“.

Jubiliejiniame renginyje dalyvavo svečiai iš skirtingų Lietuvos regionų: savivaldybių, regioninių atliekų tvarkymo centrų, atliekų tvarkymo įmonių bei valstybinio sektoriaus atstovai, politikos formuotojai. Šiemet pagrindinis dėmesys buvo skiriamas pakuočių atliekų tvarkymui komunaliniame atliekų sraute.

Vyraujanti saldaus ir kartaus prieskonio tematika atsispindėjo ir kalbėtojų pranešimuose, diskusijose. Įvairiais aspektais buvo gvildenamos temos apie gamintojo atsakomybės principą, savivaldos ir gamintojo bei importuotojo santykį, apžvelgta esama situacija pakuočių atliekų tvarkymo sistemoje. Taip pat vyko diskusijos darbo grupėse apie pakuočių atliekų tvarkymo paslaugų sudėtį, apimtį ir teikėjų parinkimą, techninių ir motyvacinių sąlygų sudarymą pakuočių atliekų tvarkymui, surenkamų pakuočių atliekų apdorojimo bei panaudojimo galimybes.

Pranešimus skaitė ir savo ekspertine patirtimi bei įžvalgomis dalinosi: Agnė Kazlauskienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėja aplinkos ir energetikos klausimais; Vilma Ramanauskaitė, Advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partnerė, advokatė; Radeta Savickienė, Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja; Aušra Zigmontienė, Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos direktorė; Raminta Radavičienė, Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos direktorė; Simonas Gentvilas, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas; Bena Razbadauskienė, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ direktorė.

Taip pat renginyje buvo paskelbtas vienintelio tokio pobūdžio konkurso Lietuvoje „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2017“ startas. Tai antrus metus iš eilės vyksiantis konkursas, kurio tikslas yra viešinti pakuočių sektoriaus gerąją patirtį, paskatinti inovatyviai, kūrybiškai ir atsakingai pakuočių bei pakuočių atliekų tvarkymo sistemoje veikiančias verslo įmones, įstaigas.

Konkurso startą paskelbė vienas iš konkurso partnerių – Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Levickis ir pristatė „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2017“ tikslus, eigą, idėją, dalyvavimo sąlygas, vertinimo kriterijus bei pakvietė renginio svečius aktyviai dalyvauti ir teikti paraiškas.

Konkursą inicijuoja ir organizuoja VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ kartu su partneriais: KTU Pakavimo inovacijų ir tyrimų centru, Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos atsakingo verslo asociacija, Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacija, Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Pakuočių tvarkytojų asociacija, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais, UAB „Papyrus Lietuva“.

Dalyvavimas konkurse yra nemokamas. Dalyvių kategorijos, datos, vertinimo kriterijai, dalyvio paraiška ir visa kita išsami informacija apie konkursą – interneto svetainėje www.pslyderiai.lt.

Renginio įvadiniai diskusijų pranešimai:

„5-ti metai kartu. Tai vis dėlto saldu ar kartu?“ (Bena Razbadauskienė, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ direktorė)

„Savivalda ir gamintojai bei importuotojai: geriausio recepto paieškos“ (Agnė Kazlauskienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėja aplinkos ir energetikos klausimais)

„Ar visi esamos pakuočių atliekų tvarkymo sistemos ingredientai dera tarpusavyje?“ (Vilma Ramanauskaitė, Advokatų profesinė bendrijos „iLAW“ partnerė, advokatė)

„Kokį patiekalą gaminame? Pakuočių atliekų tvarkymas komunalinių atliekų sraute“ (Arūnas Makauskas, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ direktoriaus pavaduotojas)

„Serviravimo ir pateikimo menas. Techninių, organizacinių ir motyvacinių sąlygų sudarymas pakuočių atliekų tvarkymui“ (Aušra Zigmontienė, Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos direktorė)

„Paruošimo būdai: rauginti, virti ar kepti? Surenkamų pakuočių atliekų sudėtis ir  apdorojimo bei panaudojimo galimybės“ (Raminta Radavičienė, Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos direktorė)

Video filmas apie verslo atsakomybę pakuočių atliekų tvarkymo sistemoje ir kas nuveikta per 5-erius metus

PTO metinės konferencijos-diskusijos „5-ti metai kartu. Saldu ar kartu?“ video akimirkos

Renginio foto akimirkos (nuotraukų autorė Jurgita Kunigiškytė)PTO