Kviečiame į seminarą Kaune su „Zero Waste Home“ judėjimo pradininke

15 Jun Kviečiame į seminarą Kaune su „Zero Waste Home“ judėjimo pradininke

Visus neabejingus ekologinėms problemoms kviečiame dalyvauti „Kūrybos kampas 360“ organizuojamame seminare apie darnų vartojimą, teisingą rūšiavimą ir antrinį dizainą.

Viena iš seminaro pranešėjų bus Bea Johnson – ekpertė, konsultantė, rašytoja ir „Zero Waste Home“ judėjimo pradininkė, kuri seminaro metu papaskos, kaip jos 4 asmenų šeimai per metus pavyksta sukaupti vos vieną stiklainį atliekų.

Bea seminaro programa 06.19

Nors susidomėjimas ekologinėmis problemos didėja, vis dar retai susimąstome apie vieną iš didžiausią grėsmę darniam ir „žalesniam“ pasauliui keliančių mūsų kasdienybės aspektų – po savęs paliekamų atliekų kiekį. Per dieną žmogus išmeta apie 2 kg. šiukšlių, tai yra du kartus daugiau nei prieš 30 metų. Ar susimąstoma, koks kiekis atliekų susidaro per metus? Birželio 19d. „Kūrybos kampas 360°“  visus neabejingus ekologinėms problemoms, ekoprofesionalus ir ypač šeimas su vaikais, pakvies į seminarą apie darnų vartojimą, teisingą rūšiavimą ir antrinį dizainą.

Pagrindinė seminaro pranešėja – Bea Johnson – „zero waste“ (jokio švaistymo ir atliekų) ekspertė, konsultantė ir rašytoja atvyksianti iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Bea laikoma „zero waste“ judėjimo pradininke, padėjusia pamatus šiam vis populiarėjančiam gyvenimo būdui. Jos knyga „Zero Waste Home“ tapo bestseleriu ir yra išversta į 11 kalbų. Gyvenimas be šiukšlių – tokia pagrindinė šio judėjimo mintis ir siekiamybė. Ji teigia, kad pirmas dalykas, kurį galime padaryti, norėdami sumažinti švaistymą ir atliekas, yra atsisakyti visų dalykų, kurie mums yra siūlomi nemokamai – lankstinukų, produktų mėginukų, plastikinių maišelių. Imdami šiuos dalykus, kuriuos vėliau vis tiek išmetame, be reikalo apkrauname savo namus, sako Bea. Taip pat pabrėžiami „zero waste” gyvenimo privalumai – sutaupoma laiko, pinigų, pagerėja šeimos narių sveikata, taigi gyvenimas be šiukšlių yra naudingas ne tik aplinkai, bet ir Jums.

„Kūrybos kampo 360°” įkūrėjas, pokyčių lyderis, Giedrius Bučas pasakos apie antrinį dizainą (trash design), t.y. kaip kartą panaudotus ir pasidėvėjusius daiktus galime prikelti naujam gyvenimui. Giedrius teigia, kad svarbiausias šio projekto „Kūrybos kampas 360°” tikslas ir žinutė – tvaresnis, darnesnis ir švaresnis pasaulis ateities kartoms. Šis projektas dalyvauja tarptautinėje ne pelno siekiančios organizacijos „Reach for Change“ programoje, kurios pagrindinis tikslas investicija į asmenybes – socialinius verslininkus, padedančius kurti geresnį pasaulį vaikams.

Vienas iš efektyviausių šiukšlių ir atliekų mažinimo būdų yra rūšiavimas, tačiau dažnai abejojame, ar rūšiuojame teisingai. Į visus klausimus apie teisingą rūšiavimą seminare atsakys Bena Razbadauskienė, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacijos“atstovė. KTU Aplinkos inžinerijos instituto atstovės Inga Gurauskienė ir Monika Raugevičiūtė pasakos apie darnos žiedą.

Taigi, visus neabejingus ekologinėms problemoms, ekoprofesionalus ir ypač šeimas su vaikais,  „Kūrybos kampas 360°”  kviečia į seminarą apie darnų vartojimą, teisingą rūšiavimą ir antrinį dizainą. Vaikai galės dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse, bus galima apžiūrėti antrinio dizaino objektų parodą iš Suomijos, o po seminaro vyks po diskusija ir pašnekesiai. Seminaras vyks 2016.06.19, 10:30 val., KTU „Santakos“ slėnis, K. Baršausko g. 59. Renginys nemokamas. Detali programa Facebook paskyroje „Kūrybos kampas 360“.PTO