Konkursas „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“: dar spėsite pateikti paraiškas

31 Aug Konkursas „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“: dar spėsite pateikti paraiškas

Konkursas „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“ artėja prie pabaigos – organizatoriai ragina visus susidomėjusius teikti paraiškas, jos priimamos iki rugsėjo 30 d. Dalyvauti kviečiami pakuočių sistemos dalyviai: gamintojai ir importuotojai, pakuočių gamintojai, savivaldybės ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai bei atliekų tvarkytojai. Lietuvoje toks konkursas organizuojamas pirmą kartą.

Apdovanojimai suteikia žinomumo

Pasaulyje apdovanojimai už pakuočių inovatyvumą, atsakingą žaliavų naudojimą bei gamtosauginį sąmoningumą vyksta jau seniai ir sulaukia didelio susidomėjimo. Vieni žinomiausių – prestižiniai „DuPont“ apdovanojimai, organizuojami nuo 1986 m. ir sutraukiantys dalyvių iš viso pasaulio. Plačiai žinomas ir belgų įmonės „FostPlus“ organizuojamas konkursas Greener Packaging Award. Pergalė tokiuose apdovanojimuose – tarsi garbės ženkliukas, užtikrinantis sektoriaus lyderio vardą. Užsienyje vykstančių konkursų patirtis rodo, jog apdovanotas įmones bei jų produktus lydinti plati viešumo kampanija įvairiuose media kanaluose neretai padidina ir produkto pardavimus.

Žinomumą nugalėtojams žada ir lietuviškojo konkurso organizatoriai – VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacija, konkursą rengianti kartu su partneriais: KTU Pakavimo inovacijų ir tyrimų centru, Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos atsakingo verslo asociacija, Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacija bei „Papyrus Lietuva“.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir diplomais bei originaliais prizais apdovanoti lapkričio mėnesį VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacijos metinės konferencijos metu. Informacija apie konkurso laimėtojų veiklą ir jų pažangius projektus bus plačiai nušviesta įvairiose žiniasklaidos priemonėse, o nugalėtojai įgis teisę apie savo laimėjimą skelbti rinkodaros tikslais.

„Kalbėdami apie pakuočių sektorių, matome daug inovatyvių įmonių, įstaigų, kurios į aplinkosauginių problemų mažinimą investuoja be galo daug – ir pastangų, ir lėšų. Todėl kartu su partneriais raginame pristatyti per praėjusius arba šiuos metus įgyvendinamus ar įgyvendintus projektus, vienaip ar kitaip susijusius su pakuočių ar pakuočių atliekų tvarkymo sistemos tobulinimu. Tokią gerąją patirtį būtina viešinti ir kuo plačiau ja dalintis, taip skatinant atsakingo verslo ir pakuočių sektoriaus vystymąsi“ – teigia konkurso organizatorių atstovas, VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacijos valdybos vicepirmininkas Aloyzas Gaudutis.

Laimėtojų – ne vienas

Pristatytos veiklos, iniciatyvos, projektai bus vertinami atsižvelgiant į naudą aplinkai, indėlį sprendžiant gamtosaugos problemas, aktualumą, inovatyvumą, kūrybiškumą ir pritaikomumą. Paraiškas galima teikti keliose kategorijose, tad ir laimėtojų bus ne vienas.

Pagal savo veiklos pobūdį dalyviai suskirstyti į 4 grupes ir kiekviena grupė gali pretenduoti net į 3 skirtingas nominacijų kategorijas. Pavyzdžiui, pakuočių gamintojai gali pristatyti inovatyvių pakuočių funkcijų (medžiagų) projektus ir pakuočių perdirbimą skatinančias iniciatyvas. Visas kategorijas vienija bendras bruožas – neigiamo pakuočių poveikio aplinkai mažinimas.

„Išleidžiamų į rinką pakuočių netinkamumas perdirbimui yra viena iš opiausių nūdienos problemų. Būtinas glaudus bendradarbiavimas ir dialogas tarp pramonės, gamintojų ir atliekų tvarkytojų, ieškant inovatyvių ir racionalių sprendimų pakuočių atliekų tvarkymui. Pakuotė turi būti ne tik funkcionali ir patraukli akiai, bet ir draugiška aplinkai, tinkama perdirbti. Šis ir panašaus pobūdžio konkursai – tai mažas žingsnis, ieškant tinkamų sprendimų“ – teigia Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos prezidentė Raminta Radavičienė.

Gaminio pakuotė gali paveikti apsisprendimą pirkti

Tuos, kurie vis dar dvejoja, ar dalyvauti konkurse, apsispręsti galbūt paskatins visiškai naujo visuomenės nuomonės dėl pakuočių atliekų rūšiavimo tyrimo rezultatai. Rugpjūčio mėn. atlikto tyrimo metu bendrovė „Spinter tyrimai“ aiškinosi ir Lietuvos gyventojų požiūrį į produktų pakuotes.

Paaiškėjo, jog net 58 proc. Lietuvos gyventojų svarbu, kad perkamo gaminio pakuotė būtų draugiška aplinkai (perdirbama, pagaminta iš perdirbtų medžiagų, optimaliai užpildyta ir pan.). Iš jų 21 proc. pažymėjo, jog produkto pakuotės draugiškumo aplinkai aspektas jiems labai svarbus renkantis pirkinius. Dar įdomesnė detalė, aktuali gamintojams ir pardavėjams – didelę svarbą pakuotės draugiškumui aplinkai dažniau akcentuoja aukščiausio išsimokslinimo, didžiausių pajamų grupės atstovai ir didmiesčių gyventojai – žmonės, kurių rankose sukoncentruota didžiausia perkamoji galia.

Mažiausiai kenkiančia aplinkai pakuotės medžiaga neabejotinai laikomas popierius (47 proc.), antroje vietoje – medis (27 proc.). Kalbant apie įmonių sąmoningumą visuomenės akyse verta atkreipti dėmesį, jog daugiau nei 40 proc. gyventojų galvoja, kad Lietuvos gamintojai pakuočių kenksmingumo aplinkai mažinimui neskiria dėmesio arba skiria nepakankamai.

Organizatoriai primena, jog dalyvavimas konkurse „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“ yra nemokamas. Paraiškos priimamos iki rugsėjo 30 d., jas vertins patyrusių ekspertų komisija.

Dalyvių kategorijos, datos, vertinimo kriterijai, dalyvio paraiška ir visa kita išsami informacija apie konkursą – organizatorių svetainėje www.pslyderiai.lt.

Šaltinis: http://vz.lt/sektoriai/pramone/2016/08/31/4120/konkursas-pakuociu-sektoriaus-lyderiai-2016-dar-spesite-pateikti-paraiska#ixzz4IurJyRx8PTO