Įsibėgėjo regioninių susitikimų-diskusijų ciklas

Įsibėgėjo regioninių susitikimų-diskusijų ciklas

DiskusijaVšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ nuo š. m. kovo pradžios inicijavo regioninių susitikimų-diskusijų ciklą dėl pakuočių atliekų tvarkymo aktualių klausimų savivaldybėse.

Susitikimai įvyko kovo 7 d. Šiauliuose, kovo 14 d. Utenoje ir kovo 21 d. Panevėžyje. Juose dalyvavo apie 80 dalyvių: savivaldybių, atliekų tvarkytojų atstovai bei renginių ciklo organizatoriai – VšĮ „Pakuočių  tvarkymo organizacija“ direktorė Bena Razbadauskienė ir direktorės pavaduotojas Arūnas Makauskas.

Diskusijų metu buvo aptariami aktualūs pakuočių tvarkymo klausimai savivaldybėse, veiklos planai, ateities vizijos, infrastruktūros plėtra bei organizacijų įsipareigojimų vykdymai. Apžvelgti regioniniai rezultatai, kas pasiekta, kokia yra šiandieninė situacija, ką reikėtų keisti ir sukurti bei kur reikia sutelkti visas jėgas.

A. Makauskas apžvelgė pakuočių atliekų rūšiuojamojo surinkimo regiono komunalinių atliekų sraute esamą padėtį, naudojamas priemones ir būdus, atskirai surenkamų ir sutvarkomų atliekų kiekius bei sudėtis, jų paruošimo naudoti efektyvumą ir galimybes, supažindino su 2017 metams keliamais uždaviniais.

Organizacijos direktorė B. Razbadauskienė akcentavo, kad tvarkant atliekas yra labai svarbus tiek savivaldybių, tiek gamintojų importuotojų arba juos atstovaujančių organizacijų vaidmuo ir be partnerystės pasiekti rezultatus, įgyvendinti keliamus uždavinius ateityje bus labai sunku.

Regioniniai susitikimai-diskusijos, kurių metu bus ieškoma bendrų sprendimų bei pasiūlymų artimiausiu metu planuojamos ir kituose regionuose.

 PTO