Gamintojai ir importuotojai atleisti nuo delspinigių

18 May Gamintojai ir importuotojai atleisti nuo delspinigių

Valstybinė mokesčių inspekcika nusprendė atleisti nuo delspinigių, dėl laiku nesumokėto mokesčio už aplinkos teršimą, visus gamintojus ir importuotojus (kurie dar nesumokėjo mokesčio ir tuos, kurie jau sumokėjo). Toks sprendimas buvo priimtas remiantis  LVAT (Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo) praktika, kurioje sakoma, kad tuo atveju, kai pagal faktines bylos aplinkybes, visuotinai pripažintus teisės principus, akivaizdu, jog sprendimas konkretaus socialinio konflikto atžvilgiu bus formalus, bet neteisingas, būtina pirmumą teikti bendrajai teisės sampratai.

VMI informuoja, kad mokesčių mokėtojai, mokesčių administratoriaus iniciatyva, pagal VRAAD pateiktą juridinių asmenų sąrašą tiek nuo apskaičiuotų ir nesumokėtų, tiek nuo apskaičiuotų ir sumokėtų / įskaitytų ATM delspinigių turi būti atleidžiami vadovaujantis VRAAD raštu ir Mokesčių administravimo 141 straipsnio 1 dalies 1 punkto pagrindu.

Plačiau skaitykite čia: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2018/05/17/vmi-atleido-nuo-delspinigiu-metrail-istorijos-dalyvius#ixzz5Fq6onMEYPTO