Europos atliekų mažinimo savaitė paminėta Šiauliuose ir Joniškyje

Europos atliekų mažinimo savaitė paminėta Šiauliuose ir Joniškyje

sorbumAštuntus metus skaičiuojanti iniciatyva – Europos atliekų mažinimo savaitė šiemet vyksta lapkričio 19–27 dienomis ir yra skirta pakuočių atliekų susidarymo prevencijai. Pagrindinis šios savaitės tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į panaudotų pakuočių rūšiavimo ir perdirbimo svarbą.

Tokią iniciatyvą palaiko ir aktyviai joje dalyvauja VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ (PTO), kuri pristatė kūrybišką šviečiamąją kampaniją „Tausoti, rūšiuoti, perdirbti“. Kampanija siekiama parodyti atsakingo vartojimo, pakuočių atliekų rūšiavimo bei perdirbimo naudą. Idėjos išpildymui sukurta meninė instaliacija (skulptūra), kuri atspindi rūšiuojamas atliekas, teisingą patekimą į joms skirtus konteinerius bei iš surūšiuotų atliekų pavaizduotus perdirbtus daiktus. Kampanijos metu vyksta įvairios akcijos, žaidimai, kurių metu galima laimėti aplinkai draugiškus prizus.

Taip pat šios savaitės metu PTO kartu su VšĮ Šiaulių ragiono atliekų tvarkymo centru (ŠRATC) lapkričio 22-23 dienomis vykdė šviečiamąsias paskaitas Šiaulių apskrities pedagogams, kurias skaitė ŠRATC viešųjų ryšių specialistė Karolina Kiesienė. Seminaruose dalyvavo Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono bei Joniškio rajono pedagogai, taip pat pedagogai iš Radviliškio, Akmenės ir Kelmės ugdymo įstaigų. Jiems buvo suteiktos žinios apie pakuočių gamybos kelią, keliamus ekologinius reikalavimus, pakuočių atliekų susidarymo mažinimą, pakuočių atliekų rūšiavimą. Praktinių užsiėmimų metu buvo mokoma, kaip per neformalaus ugdymo žaidimus, įvairias kūrybiškas užduotis į ugdymo procesą įtraukti aplinkosaugines temas.PTO